Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

90-254 Łódź, Piramowicza 3 tel.+48 42 6301599 kancelaria@porczynski.com
A A A

Adwokat Jerzy Porczyński

Po odbyciu w latach 1985-1988  aplikacji sądowej powołany został na stanowisko Sędziego Sądu Rejonowego w Łodzi. 
Od 1995r. dalszą pracę zawodową Jerzy Porczyński kontynuował jako adwokat w indywidualnej
Kancelarii Adwokackiej. Zdobyte doświadczenie zawodowe oraz zdolności osobiste pozwoliły mu w krótkim czasie na zbudowanie silnego zespołu ludzkiego, tworzącego profesjonalną spółkę
adwokacką, działającą pod firmą Kancelaria Adwokacka Porczyński Owczarek i Spółka, zajmującą się stałą obsługą prawną podmiotów oraz świadczeniem usług prawnych dla indywidualnych obywateli.
Jako były sędzia wydziału karnego oraz adwokat z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie, adwokat Jerzy Porczyński jest specjalistą z zakresu prawa karnego, co umożliwiło mu stworzenie w ramach Kancelarii profesjonalnego zespołu zajmującego się obronami w sprawach karnych.
Obecnie, jako partner Kancelarii odpowiedzialny za stały rozwój Kancelarii oraz wskazywanie
dalszych kierunków jej działalności, zapoczątkował współpracę Kancelarii z szeregiem podmiotów zagranicznych oraz powstanie szeregu nowych specjalizacji w zakresie działania Kancelarii.
Kapitan jachtowy Jerzy Porczyński jest także zapalonym żeglarzem. W 40-letniej praktyce
żeglarskiej opłynął prawie cały świat. Prowadząc w tym czasie jachty w wielu atrakcyjnych
żeglarsko rejonach.  W 1999 roku żeglując na jachcie Zawisza Czarny opłynął przylądek Horn i
gościł w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego. Obecnie
preferuje jednak żeglugę w nieco cieplejszych rejonach Seszeli, Brytyjskich Wysp Dziewiczych oraz Martyniki i innych wysp Morza Karaibskiego.

Adwokat Witold Owczarek

Witold Owczarek jest adwokatem, od początku 2006r. wpisany został na listę adwokatów Izby Łódzkiej, po uprzednim odbyciu aplikacji adwokackiej pod patronatem adwokata Jerzego Porczyńskiego.  Od tego czasu prowadzi wspólną z nim praktykę zawodową w ramach Kancelarii Adwokackiej Porczyński Owczarek i Spółka.
Mecenas Witold Owczarek prowadząc od ponad dziesięciu lat osobiście oraz w ramach nadzoru jako partner Kancelarii stałą obsługę podmiotów gospodarczych jest specjalistą w szeroko rozumianej gałęzi prawa gospodarczego, obejmującego zarówno procesy gospodarcze wewnątrz spółek (przekształcenia, aporty, podziały i konsolidacje) jak i wszelkiego rodzaju transakcje gospodarcze zachodzące pomiędzy tymi podmiotami.
Zajmując się od dziesięciu lat obsługą prawną organu prowadzącego ogólnopolską sieć szkół niepublicznych, Mecenas Witold Owczarek, jako jeden z nielicznych w Polsce, posiada także szeroką wiedzę w zakresie prawa oświatowego, w tym rozliczenia dotacji oświatowej oraz skarżenia uchwał organów jednostek samorządu terytorialnego.
W związku z podjętą od 2008 r. stałą obsługą prawną publicznej szkoły wyższej, prowadzącej intensywną działalność inwestycyjną, zdobył także duże doświadczenie w zakresie prawa zamówień publicznych oraz realizacji inwestycji budowlanych na szeroką skalę, które to doświadczenie wykorzystuje także w ramach prowadzenia pomocy prawnej dla przedsiębiorców budowlanych, w szczególności zajmujących się budową dróg.
Jako partner zarządzający Kancelarią, adwokat Witold Owczarek postawił sobie za cel dalszy rozwój zespołu osobowego Kancelarii. Kształcenie młodych, zaangażowanych zawodowo prawników i aplikantów, którzy pod kierunkiem starszych partnerów, nabierają doświadczenia zawodowego i profesjonalnego podejścia do wykonywanych czynności zawodowych, pozwoliło nam na stworzenie wysokiej klasy zespołu Kancelarii, zdolnego do pełnej i profesjonalnej obsługi największych podmiotów i inwestycji we wszystkich aspektach jej działalności.